a

Uzmanlardan alışveriş fişleriyle ile ilgili uyarı

Günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan alışveriş fişleri ile ilgili uzmanlardan tedirgin eden uyarılar geldi. Alışveriş sonrasında aldığımız kasa fişlerine çıplak elle dokunulmaması gerektiği belirtildi. Uzman Dr. Buğra Buyrukçu, konu ile ilgili ilerleyen süreçlerde yaşanacak olan sorunlar konusunda aydınlatacak açıklamalarda bulundu.

İnsanların hayatını tehdit eden ve son zamanlarda çokça rastlanan Bisfenol-A maddeli ürünler konusunda en çok rastlananın alışveriş fişleri olduğu öğrenildi. Diğer taraftan plastik kaplarda da benzer olayların yaşanabileceğinin altı çizildi. İnsanların gün içerisinde bu ürünlerle sürekli olarak temas halinde olmasından dolayı ilerleyen süreçte tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Günlük hayatta bir çok kez markete veya başka bir iş yerine alışveriş yapmaya gitmekteyiz. Aldığımız ürüne karşılık slip olarak aldığımız kağıtlar, banka işlemlerinden sonra aldığımız makbuz kağıtları Bisfenol-A isimli zararlı maddenin yer aldığı ürünler arasında yer alıyor. Çıplak elle dokunmaya devam ettikçe insan sağlığına büyük zararı bulunuyor.

Özellikle erkeklerde sperm üretimlerine büyük zarar verdiği ve kadınlarda da yumurtaların azalmasına sebep oluyor. Testis boyutlarında küçülmeye de sebep olduğu ifade ediliyor. Bunun dışında davranış bozukluğu, kadınlarda göğüs kanseri ve karaciğer üzerinde büyük zarar neden olduğundan dolayı alışveriş fişlerine pek dokunulmaması gerektiği açıklandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ABD’de Corona virüsüne rastlandı