a

Tesla’dan koronavirüs kararı

Dünyayı kasıp kavuran ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs için önlem alınmaya devam ederken büyük ve ünlü firmalardan da şok kararlar gelmeye başladı. Çin’in Vuhan şehrinde bir pazardan yayılan bu virüs nedeniyle adeta tüm Dünya diken üstünde duruyor.

En büyük elektrikli otomobil üreten firmalardan birisi olan Tesla’da bu konudan nasibini almış gibi görünüyor. Çin’de açılan fabrikasını bir süreliğine durdurma kararı aldı. Şanghay kentinde bulunan üretim tesisinin geçici olarak kapattıklarını ve ne zaman açılacağı konusunda detayların ilerleyen süreçte açıklayacaklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde 3.model araçlarını Çin’de kurduğu fabrikada üretime başlatan Tesla’nın bu araçlar içerisinde ilk teslimatları gerçekleştirmişti. Hükümet tarafından gelen istek üzerinde şirketin koronavirüs sebebiyle tesisin bir süreliğine üretimini durdurmasını istedi.

9 ŞUBATA KADAR ÜRETİM DURDU
Bu görüşmelerden sonra firmanın kalıcı olmamak şartı ile üretime ara verdiği belirtildi. Şirketin müdürlerinden Zach Kirkhorn, 9 Şubat tarihine kadar kapalı olacağını ve bundan sonraki süreçte neler yapabileceklerini görüşecekleri konusunda açıklama yaptı. 28 ocak tarihine kadar şarj istasyonlarını ücretsiz hale getirerek kampanya yapan Tesla’nın salgın bitene kadar ücretsiz kullanabileceklerini belirtirken gelecek iyi haberler merakla bekleniyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

E-Devlet’ten fay hattı sorgulama ekranı açıldı