a
  • Haberşey
  • Dünya
  • Suudi Arabistan’a dronelar ile saldırı gerçekleştirildi. Suudi Arabistan’da savaş hazırlığı

Suudi Arabistan’a dronelar ile saldırı gerçekleştirildi. Suudi Arabistan’da savaş hazırlığı

Suudi Arabistan’da dün gece korkunç bir saldırı yaşandı. Dünyanın en çok kar eden petrol şirketi konumunda ki Aramco’nun Khurais ve Abqaiq’te ki  iki petrol üretim sistemi tesisinde büyük patlamalar meydana geldi. Suudi Arabistanın resmi medyası, sabaha karşı 04.10 sularında ki saldırıların dronelar tarafından yapıldığını söyledi.

Suudi Arabistan’nın resmi medyası, ilk saldırının dünyanın en çok kar eden petrol şirketinin Abqaiq şehrinde ki petrol üretim tesisinde olduğunu açıkladı. Abkayk’ta ki saldırıdan beş dakika sonra bu defada batıdaki Khurais kentinde ki petrol üretim tesisi bir drone tarafından vuruldu. Kureyş’teki petrol alanı, Suudi Arabistan’ın en büyük ikinci petrol üretim tesisi. Suudi Arabistan’a bağlı resmi medya, iki tesisteki patlamaların ve yangınların da kontrol altına alındığını açıkladı. Husi milisleri saldırıyı henüz üstlenmedi.

İran ve Yemen saldırıyı beraber yaptı

İsmi açıklanmayan bir Suudi Arabistan yetkilisi saldırıyı İran ve Yemen’in güdümünde ki Husi milisleri gerçekleştirdi. ”Bu saldırının bedelini en ağır şekilde ödeyecekler, bu saldırı yanlarına kalmayacak” dediği öğrenildi. İran’dan ise henüz saldırıyla ilgili bir resmi açıklama gelmedi.

İşte o saldırının görüntüleri

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

Sıradaki haber:

Suudi Arabistan’a dronelar ile saldırı gerçekleştirildi. Suudi Arabistan’da savaş hazırlığı