a

Somali’de Türk vatandaşlara bombalı saldırı

Somali’de bugün Türklere yönelik bombalı saldırı eyleminde bulunuldu. Dünyadaki tüm haber ajanslarının son dakika gelişmesi olarak verdiği bu olay sonrası Türkiye’den çok sert tepkiler geldi. Somali’de uzun süredir Türk müteahhitler görev yapmaktaydı. Yemek sırasında aracın olay yerine dalması ve infilak etmesi sonrasında 4 Türk vatandaş ve 11 Somali vatandaşı yaralandı. Saldırının duyulması sonrasında tepkiler gelmeye başladı.

İlk olarak haber Reuters haber ajansı tarafından duyuruldu. Olay ise Somali başkenti olan Mogadişu yakınlarında yaşandı. Yaklaşık olarak 30 Km kadar bir mesafede bulunan restorantta yemek yedikleri sırada hain saldırı yapıldı. Özellikle bu saldırının Türkleri hedef aldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

HEDEFTE TÜRK VATANDAŞLAR VARDI
Bildiğimiz üzere uzun bir süredir Türkiye’den inşaat firmaları Somali’de aktif olarak görev alıyordu. Bundan dolayı teröristler tarafından Türklere yönelik bombalı saldırı gerçekleştirildi. Personel ile yemek yiyen müteahhitlerin olduğu saat baz alınarak saldırı yapıldı. Olay yerinden gelen ilk yorumlara göre, bomba yüklü arabanın hızla içeri daldığı ve yaralı vatandaşlar için henüz sayı vermenin imkansız olduğu belirtiliyor.

Diğer görgü tanıkları ise yüksek sesli bir patlama duyduklarını ve patlama olmadan önce Türk sayısının daha fazla olduğu ve zırhlı araç bulunduğu iletildi. Ayrıca Somali polisleri de aynı noktada olduğu ve patlamanın bundan sonra olduğu ifade edildi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kasım Süleymani ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı