a

Sokağa çıkma yasağı her hafta sonu olacak mı?

Türkiye’de 31 ilde uygulanan 48 saatlik sokağa çıkma yasağının son saatlerini yaşadığımız Pazar gününde en çok merak edilen bir olay daha yer alıyor. Yasak ilerleyen günlerde devam edecek mi? Sokağa çıkma yasağı her hafta sonu devam edecek mi? İşte detaylar…

Ülkemizde ilk koronavirüs vakası sonrasında her gün artan vaka sayısı sonrasında önlem amaçlı vatandaşların evlerinden çıkmamaları gerektiği defalarca yetkililer tarafından duyuruldu. Sonrasında ise Cuma gecesi yayınlanan bir genelge ile 31 büyükşehirde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’a iletilen yasak sorusu üzerine  ilerleyen süreçte yasağın tekrar olabileceğini belirtti.

Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik sokağa çıkma yasağı hakkında ” Gelecek hafta sonlarında da yasağın olabileceği ve olması gerektiğini” belirtti. İnsanların birbiriyle temasından uzak durması açısından sadece 31 ilde değil gerek görülmesi durumunda tüm Türkiye genelinde yasağın olabileceğini ifade etti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sokağa çıkma yasağında Luppo alan adam gündemde