a

Oruç Aruoba kimdir? neden öldü

Ülkemize edebiyat alanında bir çok eser kazandıran Oruç Aruoba hayata gözlerini yumdu. Bunun üzerine insanları Oruç Aruoba kimdir sorusuna cevap aradı. Hayata gözlerini kapattığı da 72 yaşında olan şair ve düşünür olan Oruç Aruoba hakkında işte tüm merka edilenler…
Yıl 1948 de hayata gözlerini Karamürsel de açan Oruç Aruoba her zaman edebiyata karşı bir ilgisi olmuştur. Bunun üzerine TED koleji’ni bitirir bitirmez eğitimine Hacattepe üniversitesinde edebiyat fakültesi psikoloji bölümünde devam etti . Üniversite hayatı boyunca da her zaman başarılı bir öğrenci olan Oruç Aruoba okulu bitirdikten sonra yine Hacettepe de çalışmalarına devam ettirdi.

Tüm çabalarının sonunda Felsefe bilimi uzmanı oldu. Felsefe alanında bir çok ilgi çekici fikirleriyle göze çarpan Oruç Aruoba felsefe bölümün den doktarasını yaptı. Bir süre ülke dışında çalışan Oruç Aruoba Almanya’nın Tübingen üniversitesinde felsefe semineri üyeliği ayni zamanda o zamanlar çok okunan dergilerde yayın yönetmenliği gibi bir çok başarılı işin içinde bulundu . Yazdığı yazılarla ünü devam eden Oruç Aruoba’nın eserleri bir çok yerde yayınlandı . Başka ülkelere de taşınan ünü sayesinde eserlerinde çevirisi yapıldı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

30 Mayıs Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı