a

Muhaliflerden Esed’e karşı operasyon

Suriye’de gün geçmesin ki hareketlilik yaşanmaya devam ederken şimdide muhalifler tarafından rejime yönelik saldırı başlatıldığı duyuruldu. Rusya desteğini arkasına alarak Halep şehrinde ilerlemeye devam eden rejim güçlerine karşılık muhalifler karşı atağa geçti. İran, yabancı teröristler ve Rusya desteği ile bir çok yerleşkeyi alan rejim, karşısında bu defa muhalifleri gördü. Sıcak çatışmaların sürdüğü bölgede hareketli dakikalar sürüyor.

Halep batı bölgesi olan Kefer ile Meyzenaz bölgesinde sabahtan bu yana çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ediyor. İlk gelen bilgilere göre rejime ait zırhlı araçlar ve roket atarları imha edilmiştir. Diğer taraftan bir çok Esed askerinin de etkisiz hale getirildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Türkiye ile karşı karşıya gelen Esed rejim güçleri, İdlib kırsalına yığınak yaparak hazırlık yapmaya başladı.

Muhalifler tarafından bugün öğle saatlerine doğru rejimin önü kesilerek geri püskürtüldüğü öğrenildi. Ve Esed’e ait olan ZPT’nin imha edildiği öğrenildi. TSK tarafından ise zaman zaman yaşanan olaylara karşılık verdiği ve anlaşmaya mutabık kalarak gerginliği azaltmaya çalıştığı ifade edildi.

0 0 0 0 1 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ABD’nin Irak’ta üssüne saldırı yapıldı