a

Küba’da 7.7 şiddetinde deprem oldu

Ülkemizde yaşanan depremlerden sonra bir haber de Küba’dan geldi. Manisa ve Elazığ sonrasında da Marmaris çevresinde yaşanan sarsıntılar sonrasında şimdiden Küba ile Jamaika tarafında 7.7 şiddetinde deprem olduğu açıklandı. Merkez üssü Karayip Denizi olan sarsıntı sonrasında tsunami uyarıları da yapılmaya başlandı.

ABD tarafında yapılan açıklamaya göre, yaşanan depremin çok güçlü olduğu ve yerin 10 kilometre altında yaşandığı açıklandı. Denizde yaşanan deprem sonrasında tsunami olabileceği düşünülüyor. Yaşanan bu olaylar sonrasında Jamaika, Küba, Belize, Honduras ve Cayman Adaları için uyarı yapılırken bir çok ülkeden deprem hissedildi. Bölgede can ve mal kaybı ile ilgili herhangi bir olumsuz durumun olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

Yapılan uyarılarda deniz kıyılarında su seviyesinin 1 metreye kadar yükselme ihtimalinin olabileceği düşünülüyor. Yaklaşık 3 saat içerisinde bu olumsuz durumların yaşanmasının an meselesi olduğu ifade edildi. Bir kaç saat içerisinde ayrıca deniz suyunun Honduras ve Belize bölgesine ulaşma ihtimali bulunuyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İran’da 5.4 şiddetinde deprem oldu