a

Konya’da Corona virüsü şüphesi

Çin’de bir restorandan bulaştığı bilinen dünyanın yeni tehlikeli virüsü Corona virüsüne Türkiye’de önlem alınırken Konya’dan gelen haber tedirgin etti. Arkadaş grubu ile tatile Konya’ya gelen Çinli bir turistin virüslü olabileceği düşüncesi ile karantinaya alındığı ve herhangi bir kimseyi yaklaştırılmadığı belirtildi.

Yaşı 46 olan kadın turistin tatil yapmak için Türkiye’nin önemli şehirlerinden birisi olan Konya’yı seçti. Tüm dünyada alarm verilen virüs ile ilgili hava limanlarında termal kameralar ile inceleme yapılırken bu şekilde bir bulguya rastlamak vatandaşlarda büyük korkuya neden oldu. Turistin başının dönmesi ve kusma şikayetlerinden dolayı hemen hastaneye kaldırıldı. Konya araştırma hastanesinde özel bir odada karantinaya alınan kişinin tedavisi yapılmaya başlandı.

Baygınlık geçirdiği öğrenilen kadının testleri yapıldıktan sonra Corona virüsü olup olmadığı ise merak edilmektedir. Özel odada yanına kimsenin yaklaştırılmadığı hastanın tetkikleri yapıldıktan hemen sonra ülkesine geri gönderileceği düşünülüyor. Kan örnekleri sonrasında inceleme yapılacağı ve çıkan sonuçların kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi. Konya İl Sağlık Müdürü ise hastaneye gelerek konu ile ilgili detayları öğrendiği belirtildi.

0 0 0 0 0 2
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uzmanlardan alışveriş fişleriyle ile ilgili uyarı