a
  • Haberşey
  • Dünya
  • Kasım Süleymani ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı

Kasım Süleymani ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı

İran ile ABD arasında yaşanan olaylardan sonra bildiğimiz üzere gündeme bomba gibi düşen Kasım Süleymani ölümü olmuştu. Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’in Irak’ta bulundukları sırada ABD tarafından atılan füze ile öldürülmesi sonrasında adeta 3.dünya savaşının başlayacağı konusu gündeme gelmişti. Yaşanan bu önemli olaylar sonrasında merak edilen bir konu açıklığa kavuştu. Kasım Süleymani’nin Irak’ta bulunduğuna dair istihbaratı hangi ülkenin verdiği öğrenildi.

İSTİHBARAT BİLGİLERİ IRAKLI YETKİLİLERDEN ALINDI

Haşdi Şabi bu konu hakkında bir yazılı açıklama yaparak duyurdu. Kasım Sülemani’nin akşam saatlerinde uçak ile havaalanına indiğini belirtti. Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis ise onu karşılamak için uçağın ineceği saatte oraya gitmişti. Bu olayın Irak yetkilileri tarafından öğrenilip ABD’ye iletildiği belirtildi.

ABD SİHA İLE VURDU
Diğer taraftan açıklamada saldırı ile ilgili detaylarda verildi. ABD’nin saldırıyı insansız ve silahlı hava aracı ile yaptığı ve araçlar hareket ettiğinde ve ayrıca uçağa yaklaştığı sırada yapıldığı duyuruldu. Vurulan araçta Süleymani ile birlikte damadının da yer aldığı ve diğer isimler ile ilgili bilgi verildi. Rıza Cabiri, Hasan Abdulhadi, Haşdi Şabi Üyeleri Haydar Ali, Muhammed eş Şibani ve Samır Abdullah yer alıyordu. Tüm bu yaşananlardan sonra İran tarafından çok sert açıklamalar gelmeye başladı. Olayın karşılıksız kalmayacağı ve intikamın acı olacağı duyuruldu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İsrail doğal gaz ihracatına başladı