a

İzmir’de Corona virüsü şüphesi

İzmir’de akşam saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Torbalı ilçesinde yaşanan bir olay üzerine Corona virüsü alarmı verildi. Şiddetli olarak ateş ve öksürük sorunu ile ilçedeki devlet hastanesine gelen 2 Tayland vatandaşı, adeta hastanenin boşalmasına sebep oldu. Yetkililer hastaların bu durumunu görünce acil servisi önlem almak için boşaltmak zorunda kaldı. Yapılan incelemeler sonucunda 2 kişinin de normal grip oldukları ortaya çıktı.

Bu akşam yaşanan olay üzerine bir çok vatandaş önlem amacı ile hastaneden uzaklaştırıldı. 2 kişinin acil serviste yapılan tetkikleri ve alınan kanları sonrasında inceleme gerçekleştirildi. Tüm dünyayı kasıp kavuran ve bir çok kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü şüphesi duyulan hastalarda normal bir gribal enfeksiyon olduğu ortaya çıktı. İlk incelemede durumlarını söyleyen Taylandlı kişiler, bu olay üzerine hastanede hemen maske dağıtıldı. Hastane yetkilileri daha sonra acil servisi bir süreliğine boşaltmak zorunda kaldı.

Sonradan ise olayın anlaşılması üzerine açıklama yapan yetkililer, hastaneyi normal seyrine çevirdiler. Çin’de ortaya çıkan ve yavaş yavaş tüm dünyaya yayılmaya başlayan bu hastalık için ülkemizde de çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. Özellikle hastanelerde bu gibi durumlarda hemen acil önlem alınmaktadır.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çin’den gelen kargolarda Corona Virüsü şüphesi