a

Ivermectin ilacının Korona virüsü bitirdiği iddia ediliyor

Dünyada ve ülkemizde etkisini devam ettiren Koronavirüs ile ilgili her gün yeni bir ilaç ve benzer konular ortaya atılmaya devam ediyor. Son gelen bilgilere göre, Avustralya’da Ivermectin isimli ilacın 48 saat içerisinde yeni tip koronavirüs Covid-19’u öldürerek tamamen yok ettiği iddia edildi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer, ilacın laboratuvar ortamında ilacın salgını yok etmesinin sevindirici bir durum olduğunu ve insanlığın kurtulabileceğini belirtti. Kısa süre içerisinde çalışmalarına başlanacağı ilaç ile ilgili testler çok yakında başlayacak.

Çalışmaların ilk olarak fareler üzerinde denendiğini ve kesin sonuç alındığı konusunda bilgi verildi. Ivermectin için daha önce ABD Sağlık Bakanlığı HIV, grip ve nezle için kullanımına izin vermişti. İlacın koronavirüs yapılanmasını yok ettiği gözlemlenirken yeni gelişmeler heyecanla bekleniyor.

Not: Sağlık bakanlığı onayı olmadan kesinlikle bu ilacın kullanılmasını önermiyoruz. Konumuz sadece haber amaçlı yer almakta ve henüz resmi açıklama yapılmamıştır.

Kaynak: Sporx

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Koronavirüs ile ilgili yeni gelişmeler