a
  • Haberşey
  • Dünya
  • İtalya da Covid 19 salgını nedeniyle ülkede Kur’an-ı Kerim okutuldu

İtalya da Covid 19 salgını nedeniyle ülkede Kur’an-ı Kerim okutuldu

Koronavirus yüzünden İtalya da vaka ve ölüm sayıları günden güne artarken ülkede ki insanlar için artık korku büyüyor. Bir çok insanın yaşamını elinden alan çoğu kişinin yaşam şartlarını kısıtlayan salgın en büyük darbeyi İtalya’ya vurmaya devam ediyor .Sağlık açısından tedbirleri artıran ülke dua yoluyla da ümit arayışı içinde. Bu zamana kadar bir ilke şahitlik eden İtalya’da ilk kez bir Avrupa ülkesinde Kur’an-ı Kerim okutuldu.

İtalya’nın Carpi kentinin belediye başkanlığı görevini yapan Alberto bellelli öncülüğünde yapılan etkinlik Martiti meydanında gerçekleşti. Yahudi Hristiyan ve müslüman. Din adamlarının bir araya gelmesiyle topluca dua edildi.
İmam Mourad Selmi ise Kur’an-ı Kerim’den Al-i İmran Suresi’ni seslendirdi. İlk kez gerçekleşen bu olaya Avrupa’da yaşayan Türkleri çok sevindirdi.

Peki Avrupa’nın korona virüs yolu nasıl Çin’in vuhan kentinde ortaya çıkan dhaa sonra tüm dünyayı etkisi altına almış gözüküyor bu virüsten ise en çok etkilenen İtalya da ise ölü sayısı 23 bin 227 çıktı. Vaka sayısı ise 107 bin 771 ‘e ulaştı.

1 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İngiltere’nin test kitlerinde koronavirüs çıktı!