a

İran’ın Urumiye kentinde 4.8 şiddetinde deprem

Son günlerde yaşanan deprem olaylarına bir yenisi de komşu ülke İran’dan geldi. İran’ın Urumiye kentinde akşam saatlerinde 4.8 şiddetinde depremin yaşandığı açıklandı. AFAD tarafından yayınlanan verilere göre, yerin 11 km altında yaşanan sarsıntı sonrasında can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi.

Yayınlanan açıklamada depremin merkez üssünün Orumiyeh olduğu belirtildi. Yaşanan sarsıntılar sonrasında ülkemizde ve çevre komşu ülkelerde vatandaşlar büyük tedirginlik yaşamaya başladı. Yaşanan olayların aynı fay hattından kaynaklanıp kaynaklanmadığı ise henüz bilinmiyor. Bildiğimiz üzere geçtiğimiz aylarda İran’da yine benzer bir sarsıntı yaşanmıştı. Bu akşam 4.8’lik deprem ülkemizde Hakkari ilinden de hissedildiği ifade edildi.

Saat 21.07’de yaşanan bu olay sonrasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde oturan vatandaşlar kendini sokağa attı. Manisa ve Marmaris’ten sonra dün gece saatlerinde Küba ve yakın ülkelerde 7.7’lik deprem yaşanmıştı. Yine sabah saatlerinde Ankara’da da sarsıntılar sonrasında adete Türkiye başta olmak üzere dünya geneli beşik gibi sallanmaya başladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Küba’da 7.7 şiddetinde deprem oldu