a

Instagram IGTV üzerinden para kazanma devri başlıyor

Dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, yeni getireceği özellikle ile IGTV üzerinden bundan böyle yayınlanan videolardan kullanıcılar para kazanabilecek. Her gün milyarlarca kez kullanılan uygulamada böyle bir durumun gerçekleşmesi yüksek takipçisi olan ve videoları sürekli izlenen kişilerin yüzünü güldürecek. Toplamda 20 milyar dolar geliri olan şirketin bu paranın bir kısmını kullanıcılarına sunacağı ortaya çıktı.

Yabancı kaynaklı yetkililer tarafından yapılan araştırmalar üzerine IGTV üzerinde para kazanma durumunun gerçekleşmesi için çalışmaların yapıldığı öğrenildi. Belli kriterler neticesinde kullanıcılar yayınladıkları videolar üzerinden para kazanmaya başlayacak. Kısa reklamlar sonrasında aynı Google Ads gibi iş ortağı programı ortaya çıkacak.

Bildiğimiz gibi Youtube’da kullanıcılara para kazanma aşamasına geçmeden önce belli kriterler sunuyor. Bu durumlara uyan ve yerine getiren kişiler bundan böyle para kazanma aşamasına geçmiş oluyor. Ancak Instagram konusunda henüz bu maddelerin ne olduğu ile ilgili açıklama yapılmadığı için bilgi veremiyoruz.

Şirket daha önce bu konuda yani geçtiğimiz yılın Nisan ayında bir açıklama yayınlayarak böyle bir çalışmanın olduğunu duyurmuştu. İlerleyen günlerde bu konuda resmi olarak bir açıklamanın gelmesi bekleniyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tesla’dan koronavirüs kararı