a

Google ve Türk Telekom’a erişim sorunu yaşanıyor

Son yıllarda ülkemizde Google servisleri sık sık çökme sorunu ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. 20 ocak Pazartesi yine benzer bir sorunu yaşayan kullanıcılar adeta sosyal medyada ateş püskürdü. Özellikle Türk Telekom kullanıcıları yaşadıkları sorundan dolayı şirkete binlerce bildirim gönderdi.

Bildiğimiz üzere 2019 yılının başından bu yana özellikle Google servisleri Türkiye genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar Gmail ve Youtube başta olmak üzere arama motoruna giriş yapamıyor. Günlük olarak milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan servislere erişim sağlanamaması dolayısıyla sosyal medya platformu Twitter üzerinden tepkiler gecikmiyor. Bir anda dünya TT sırasına giren etiketler altına bir çok tepki mesajı yazılıyor. Google servislerinin çökmesi ile aynı anda eş zamanlı olarak Türk Telekom’da da ciddi sorunlar yaşanmaya başladı. Sabah saatlerinde başlayan sorun Türkiye geneline yayılınca kullanıcılardan tepki gecikmedi.

Aslına baktığımızda Google’da yaşanan sorunun Türk Telekom’dan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Bundan dolayı arama sayfası ve diğer servislere ulaşım sağlanamıyor. Bildiğimiz gibi son zamanlarda popülerliğini arttıran Youtube, bu olaydan nasibini almış oluyor. Binlerce kullanıcı video yüklemek istediğinde erişim sıkıntısı yaşıyor.

Özellikle mobil kullanıcılar internette yaşanan problemden dolayı büyük sorun yaşıyor. DownDetector üzerinden erişilen bilgilere göre, sorunlarla ilgili bildirimlerin iki katına çıktığı görülüyor. Diğer taraftan Türk Telekom dışındaki kullanıcılar Google ve servislerini aktif olarak kullanmaya devam ettiği görülüyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Whatsapp çökünce fotoğraf ve video gönderme sorunu yaşanıyor