a

Gaziantep Toki 100 bin konut başvuru tarihleri 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde Toki konutları hakkında bir müjdeli haber gelmişti. Bu durumda Toki tarafından Türkiye genelinde 100 bin konut inşaatı gerçekleştirilecek. Şimdilerde ev isteyen herkes başvuru tarihlerinin ne zaman olduğu ve nerede yapılacağı konusunda merak içerisinde bekliyor. Son yıllarda konutta büyük bir gelişim yaşayan Gaziantep’te de Toki konutlarının başvurularının nasıl ve nerede yapılacağı konusunda detayları öğrenebilirsiniz.

Türkiye genelinde 15 Aralık 2019 ile 15 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan başvurular sonrasında çekiliş sistemi ile ev sahipleri belirlenecek.

İşte başvuru için istenen belgeler:

Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi,
Şehit Aileleri, emekli sandıklarından alacağı “Hak Sahipliği Belgesi”
Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair),
Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı, İbraz edeceklerdir.

Yeni konutların fiyatları ne kadar olacak?
Yapılan açıklamaya göre 2+1 brüt 75 ve 85 metrekare evlerin fiyat olarak 140 bin ile 180 bin TL arasında olacağı belirtiliyor. 100 metrekarelik 3+1 evlerin fiyatlarının ise 160 bin – 210 bin TL olacağı belirtildi.

Yeni Toki Konutları Gaziantep’te Nereye Yapılacak? Başvurular Nerede Olacak

894 TL taksitle 20 yıl vadeli olacak olan yeni 100 bin konuttan 5.200 adeti Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Başvurular için Toki’nin resmi sitesinden detaylı bilgiler alabilirsiniz. İşte şuradan

http://www.escortkurtkoy.com/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yılbaşında dolar ne olur 2020