a
  • Haberşey
  • Dünya
  • Beyaz Saray’da bıçaklı saldırı girişimi engellendi

Beyaz Saray’da bıçaklı saldırı girişimi engellendi

Akşam saatlerinde Beyaz Saray’a gelen bir kişinin bıçaklı saldırgan olduğunun öğrenilmesi üzerine müdahale edildi. Başkan Trump’a yönelik saldırı gerçekleştirmek isteyen kişi girişte yakalandı. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre, yakalanan saldırganın 25 yaşında olduğu ve isminin Roger Hedgpeth isminde bir genç olduğu belirtildi. Florida eyaletinde oturan kişinin üzerinde bıçak çıkması sonrasında hemen müdahale gerçekleştirildi.

Beyaz Saray çevresinde devriye amaçlı gezinti yapan ajana Başkan Trump’ı bıçak ile öldürmek istediğini söyledi. Güvenlik ekipleri tarafından hemen 25 yaşındaki gence müdahale edilirken, polis ekipleri olay yerine gelerek bu kişiyi tutukladı. Üzerinden çıkan ve kılıf içerisinde bulunan bıçağa el konulduğu ve saldırganın zihinsel engelli olup olmadığı konusunda yakındaki hastaneye götürülüp test yapılacağı açıklandı.

Hastanede çıkacak sonuca göre kişinin tutuklanıp tutuklanmayacağı belli olacağı ifade edildi. Olay ABD genelinde büyük yankı uyandırırken Beyaz Saray çevresinde önlemler iki katına çıkarıldı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Esad rejiminin savaş uçakları Halep’i bombaladı