a

ABD’de Corona virüsüne rastlandı

Son günlerde Çin’de onlarca kişide rastlanan Corona isimli virüs gün geçtikçe başka kişilerde de ortaya çıkmaya başladı. Son açıklamalara göre ABD’de bu virüse rastlandığı yetkililer tarafından açıklandı. Ölümcül olduğu bilinen yeni virüsten nasıl korunacağı konusunda detaylar belli oldu.

Bir çok ülkede olduğu konusunda haberler geliyordu ki ve korkulan oldu. Hızla yayılmaya başlarken son olarak ABD’nin Seattle şehrinde bir kişide bu virüse rastlandı. Çin’de 6 kişinin bundan dolayı öldüğü ve salgın olan virüsün 2 bin kişiye bulaşma ihtimalinin olduğu belirtiliyor.

ABD’li yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre salgının ortaya çıktığı ve bulaşmaması adına çalışmaların başlatıldığı öğrenildi. Sağlık kontrolü sırasında rastlanan virüs sebebiyle kişinin kontrol altında tutulduğu belirtildi. Çin’de bir balık tezgahından ortaya çıktığı düşünülen bu hastalığın şimdiye kadar 250’den fazla kişiye bulaştığı düşünülüyor.

Dünya sağlık örgütlerinden ve Çin’den vatandaşlara sokağa çıkmamaları konusunda uyarılar gelirken bu hastalıktan nasıl korunacağına dair bilgilerde paylaşıldı. Öksürme ve hapşırma ile bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu ve kalabalıklardan uzak kalınması gerektiği ifade edildi. Çin’de bulunan bölgelerde hayvanlara dokunulmaması gerektiği ve hijyene dikkat edilmesi hususunda açıklama yapıldı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ABD’de Corona virüsüne rastlandı