a

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı cezası açıklandı

Bu akşam Koronavirüs önlemleri neticesinde yeni tedbir paketleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından canlı yayında açıklandı. 20 yaşında olan ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı olduğu açıklandı. Sosyal medyanın en çok konuşulan olaylarından birisi olan yasak ile ilgili bir çok farklı soru da gelmeye başladı. Özellikle 20 yaş altı çalışan gençlerin sokağa çıkma yasağı konusunda nasıl bir durum olacak merak edilen konuların başında bu yer alıyor.

Uzun süredir 65 yaş üstü için sokağa çıkması yasaklanmış ve mecbur olmadıkça kimsenin dışarı çıkmaması gerektiği belirtilmişti. Özellikle keyfi yere çıkan kişilere ceza veriliyordu. 392 lira olan bu ceza sonrasında bir çok kişiyi caydırmayı başarmış ve evlerinde kalmaya devam etmişlerdi. Şimdide 20 yaşının altında olan kişiler bundan böyle sokakta dolaşamayacak. Yine burada da yasağı çiğneyenlere 392 TL para cezası verilecektir.

Ayrıca diğer taraftan 30 büyük şehir ile birlikte Zonguldak’a giriş ve çıkışların tamamen yasaklandığı bilgisi verildi. Bu durumda kimse bu şehirler arası yolculuk yapamayacak. Yasaklar bu gece yarısından itibaren başlayacaktır.

0 0 0 0 1 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sağlık Bakanlığı’ndan maaş kesintisi açıklaması